Вівторок, 23.10.2018, 20:36
ГОЛОС
Меню сайту
Категорії розділу
До тебе світе ... [34]
До тебе світе ... Українська література Берестейщини: Проза. Поезія. Публіцистика / Упорядкув., передм., тексти біогр. Цвида А. - К.: Український Центр духовної культури, 2003. - 544 с.
Федір Одрач, ПОКИНУТА ОСЕЛЯ. Оповідання [21]
Федір Одрач, Наше Полісся [1]
Книга друкувалась трійчі: 1955, Вінніпег; 2002, Бересть; 2002 "Пам'ятки України". Текст взято з часопису "Пам'ятки України"
Різне [14]
Наше опитування
З берестейських матеріалів мені хочеться більше знати про:
Всього відповідей: 134
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Книги » Різне

Леонюк Володимир, ЗАХМАРЕНІ ДОСВІТКИ
[ Викачати з сервера (1.79 Mb) ] 12.07.2012, 12:25
Добре відомий історикам, краєзнавцям, дослідникам Берестейщини Володимир Леонюк вперше постає перед читачем як письменик. Його творчій шлях в український літературі почався ще підчас навчання у Яновській середній школі (Пинська область). Під час навчання у районному центрі він разом із своїм земляком Борисом Єпішко входив до літературного гуртка. Тут збудилася справжня тяга до рідного літературного слова. Школярі їздили за українською книгою на базар до сусіднього Любешова. Занурення у світ національної літератури врешті решт стало причиною уваги до нього НКВС і засудження на довгі роки сибірських таборів. Трагічно склалася й літературна доля його колеги по перу Бориса Єпишко. Замість визнання обох хлопців чекали роки зневажання і забуття. Трагічні події змінили погляд на світ, манеру письма і тематику зацікавлень. Володимир Леонюк поринув у освітницьку діяльність: досліджував життя земляків, друкував статті, аналізував національну політику, боровся за реабілітацію репресованих, готував томи регіонального словника-довідника. І ось нарешті на осуд читачів Володимир Леонюк презентував збірник новел "Захмарені досвітки". "Основна тематика книги - людина в тоталітарному суспільстві періоду його розкладу, занепаду."
Категорія: Різне | Додав: Лісовчук
Переглядів: 420 | Завантажень: 570 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018